مدیرعامل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک:

متوسط عمر آسفالت و پروژه‌های عمرانی در کشور پایین است

از نظر کیفیت متوسط عمر آسفالت و پروژه‌های عمرانی کشور در مقایسه با منطقه مناسب نیست

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، سیدرضا حسینی امروز در مراسم بازدید فرماندهان رزمی - مهندسی سپاه پاسداران از آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک،‌ اظهار داشت: امنیت اقتصادی و جانی مردم با فعالیت‌های آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در ارتباط است، در این راستا تلاش می‌کنیم با بکارگیری دانش روز و کسب تجربیات مناسب، خدمات مطلوبی را جهت تأمین امنیت زندگی مردم ارائه دهیم.
 
حسینی بیان کرد: آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک بخشی از وزارت راه و شهرسازی است و به غیر از تجهیزات کالیبراسیون و آزمایشگاه سنگ که در مرکز وجود دارد، در 31 استان کشور، تجهیزات کافی داریم.
 
وی با بیان اینکه رسالت اصلی آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک، کنترل کیفی پروژه‌های عمرانی کشور است، افزود:‌ صرفه و صلاح اقتصادی کشور در کنترل کیفی پروژه‌ها نهفته است؛ از پروژه‌های در حال اجرا بازدید به عمل آمده و کنترل کیفی انجام می‌شود که در این عرصه رعایت استانداردها و آئین‌نامه‌ها ضروری است.
 
حسینی افزود: اجرای پروژه‌ها همه باید طبق آئین‌نامه‌های موجود انجام شده و در نهایت تأیید و یا عدم تأیید کیفیت را از آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک اخذ می‌کنند. مدیرعامل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک بیان کرد:‌ یکی از فعالیت‌های ما ارائه خدمات فنی - مهندسی است که در کنار این خدمات، آموزش را نیز در دستور کار قرار داده‌ایم، معتقدیم اگر دیگران قوانین را بدانند قطعاً آن را اجرا می‌کنند.
 
حسینی بیان کرد:‌ با افزایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری، میزان نقدینگی کاهش می‌یابد که در این راستا فرصت آزمون و خطا نیز نخواهیم داشت و باید در قالب دانش، پروژه دقیق و با کیفیت اجرا شود. مدیرعامل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک اظهار داشت:‌ آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک از نظر تجهیزات و عوامل انسانی در منطقه منحصر به فرد است و در این عرصه آماده ارائه دانش‌های لازم به حوزه‌های کنترل کیفی در بخش فنی و مهندسی سپاه هستیم.
 
وی بیان کرد: از لحاظ کیفیت، عمر متوسط آسفالت و پروژه‌های عمرانی کشور در مقایسه با منطقه مناسب نیست و در این عرصه با وجود دارا بودن تجهیزات مناسب و کارشناسان فعال رشد چندانی نداشتیم.